InAu


15 důvodů, proč si vybrat InAu.cz

Důvod č. 1 - Působíme pouze na českém trhu (číst více...)

Důvod č. 2 - Stabilní společnost s bohatou obchodní historií (číst více...)

Důvod č. 3 - Nepůjčujeme si od našich uživatelů (číst více...)

Důvod č. 4 - Automatické střežení duplicitních registrací a ostatních pokusů o podvod (číst více...)

Důvod č. 5 - Prodej pouze nového a originálního zboží se zárukou (číst více...)

Důvod č. 6 - Prodávané zboží je vždy ještě před zveřejněním aukce skladem přímo u nás (číst více...)

Důvod č. 7 - Kvalitní zákaznický servis, rychlé a seriózní řešení reklamací, nadstandardní servis (číst více...)

Důvod č. 8 - Vysoká důvěryhodnost celého systému (číst více...)

Důvod č. 9 - Možnost KUP TEĎ – uživatel neprodělá (číst více...)

Důvod č. 10 - Pravidelné aukce a odměny pro uživatele (číst více...)

Důvod č. 11 - Úvodní bonus (číst více...)

Důvod č. 12 - Aukce pro nováčky (číst více...)

Důvod č. 13 - Nemáme termín propadnutí kreditu (číst více...)

Důvod č. 14 - Stále doplňování nového a sezónního zboží (číst více...)

Důvod č. 15 - Deset možností, jak platit za vyhrané zboží nebo nakupovat kredit (číst více...)


Vážení uživatelé a návštěvníci InAu.cz,

je tomu již celý jeden rok, co jsme s velkým očekáváním spustili naši aukci s platbou za příhoz. Na počátku roku 2009, kdy jsme se rozhodli aukci realizovat, nikdo v ČR prakticky nevěděl, jak může být obdobný projekt úspěšný. I přes nejistotu jsme vsadili na naše schopnosti a bohaté obchodní zkušenosti, které má naše společnost z českého a německého trhu. 

Internetová aukce InAu.cz byla spuštěna 19.7.2009. V průběhu července a srpna 2009 se sice objevilo několik technických problémů a úskalí, ale ty  jsme zdárně překonali a portál dotáhli na úroveň, jak ho znáte dnes. Díky schopnému vývojovému teamu, který má hluboké znalosti ve svém oboru, můžeme našim uživatelům nabídnout velmi kvalitní zázemí jak silné a stabilní společnosti, tak programového celku celé aukce. 

Během podzimu 2009 se internetové aukce s placeným příhozem začaly rozvíjet a mnoho rádoby obchodníků si řeklo, že něco takového zkusí taky. Málokdo z těchto lidí ovšem tušil, jaká za portálem stojí práce a neměli žádné Know-How. Dnes můžeme počítat obdobné aukce po desítkách, konkrétně nám známých aukcí je více než 70. I našemu vývojovému teamu chodily desítky nabídek na odkup systému... 

A jak to celé dopadlo? Více než polovina "nových" aukcí se nikdy nerozjela. Mají jednu nebo dokonce žádnou aktuálně běžící aukci. Další aukce zveřejnili jakési prohlášení o odstávce se znovu spuštěním někdy v neurčitu. Rádi bychom věřili těmto sdělením, ale je více než pravděpodobné, že se aukce již nikdy nerozběhnou. Mnoho diskuzí taktéž mluví o podvodech. Je potřeba ovšem říci, že většina v diskuzích se vyjadřujících lidí jsou mladiství ve věku 12-15 let, kteří mají silnou oporu v anonymitě internetu a nejsou dostatečně vyzrálí reálně hodnotit nastálou situaci. Nehceme tím říci, že se podvody nedějí, ba naopak si myslíme, že velká část malých internetových aukcí s placeným příhozem vůbec nic neprodává (vidíme náklady na provoz aukce, náklady na marketing a reklamní kampaně, které aukci udržují "při životě", náklady na zaměstnance a další faktory, které ovlivňují rozhodnutí uživatelů, zda se do aukce pustí nebo ne). 

Díky tomu, že se na internetu objevili desítky obdobných aukcí, z nichž velká část nemá za úkol projekt dlouhodobě udržovat a rozvíjet (jako ten náš), ale pouze vytáhnout z lidí peníze a pak nenávratně zmizet, byli jsme nuceni začít zavádět akce, které ukáží lidim, že jsme ti poctiví a netaháme nikoho za nos. Jako první v ČR jsme zavedli odměny za zaslané fotografie s výhrami. Akce se zalíbila natolik (a nejen našim uživatelům), že ji od nás s drobnými změnami začaly kopírovat konkurenční servery a nikdo dnes vlastně ani neví (mimo nás, kteří akci jako první přinesli), kde se nápad vzal. S obdobnými marketingovými kroky, které jste inovativně přinesli bychom mohli popsat dalších několik řádek textu...

Apelujeme na uživatele, aby před tím, než se do nějaké aukce pustí, prohlédli webovou aplikaci a zjistili, zda má vůbec nějakou důvěryhodnost. Stává se, že některé aukce dokonce ani neuvádějí provozovatele (porušují zákony ČR), za jinými stojí zase pochybné obchodní společnosti, které mají 90% vlastnictví na Floridě nebo Kajmanských ostrovech... Na důvěryhodnosti nepřidává ani fakt, že aukce má jednu aukci denně, nebo zas opačný extrém, kdy aukce dělá minimální reklamní kampaň, ale končí jí každých 10 minut jedna věc. V obou takových případech se dá očekávat, že je předem určena Vaše prohra...

Sestavili jsme pro Vás "žebříček" patnácti důvodů, které ukazují nejen na důvěryhodnost InAu.cz, ale také jedinečnost, mezi ostatními internetovými aukcemi s placeným příhozem. Po pročtení možná uznáte, že "to děláme jinak" a možná dokonce, že "to děláme lépe"!


Celý team InAu.cz Vám děkuje za přečtení tohoto sdělení a věříme, že Vám přineslo užitek.

Pokud máte námitky, komentáře, nebo třeba nám chcete cokoliv ve spojitosti s tímto článkem sdělit, použijte prosím kontaktního formuláře.


Podrobný komentář patnácti důvodů:

1) Působíme pouze na českém trhu

InAu.cz je výhradně český aukční systém, který neobchoduje ve více státech najednou. Mnoho aukcí obchodujících v ČR ovšem takovou výhodu nemá. Velká část konkurenčních serverů dokonce tuto skutečnost záměrně zatajuje a podvádí tak své uživatele. Zda funguje daná aukce i v jiných zemích zjistíte jednoduše. Buďto přímo na české stránce najdete možnost změny jazyku (zpravidla volbou vlajky státu v horní části webu) nebo jednoduše zkuste napsat tu samou adresu aukce, akorát nahradit českou doménu (.cz) za doménu některých našich sousedních států, např. .sk – Slovenko, .pl – Polsko, .at – Rakousko nebo .de – Německo.

2) Stabilní společnost s bohatou obchodní historií

Systém InAu.cz provozuje společnost Annaba Consulting Corp., která není na rozdíl od většiny společností provozujících v ČR on-line aukce s placeným příhozem založena „narychlo“ a pouze pro účel internetové aukce. Takové společnosti, nebo mnohdy jen fyzické osoby, zpravidla spustí aukci a po několika měsících se vytratí. Společně s nimi se slehne zem nejen po jejich aukci, ale hlavně po závazcích, které mají vůči uživatelům a to ať už ve formě nakoupených kreditů, tak záruky na zakoupené zboží.

Společnost Annaba Consulting Corp. byla založena již v roce 2002 a má za sebou bohatou obchodní minulost. Pevně věříme, že stejně jako velmi dobrou obchodní minulost a současnost, má před sebou naše společnost i perspektivní budoucnost, a to se stejně kvalitními výsledky, jako doposud. Díky dlouhodobému působení na českém, a slovenském trhu a také díky svému kapitálu, si může společnost Annaba Consulting Corp. dovolit nabídnout zázemí silné a časem prověřené společnosti, která nemá v plánu za měsíc zkrachovat a nehlásit se ke svým závazkům. Naše projekty dlouhodobě udržujeme a rozvíjíme.

3) Nepůjčujeme si od našich uživatelů

Provozovatel InAu.cz, společnost Annaba Consulting Corp., si nepůjčuje od svých uživatelů, jak tomu je u konkurence zvykem. Málokterý uživatel se zamyslí, zda jsou jeho odeslané peníze za zakoupený kredit vůbec v bezpečí a zda vůbec ten, komu peníze posílá, tyto peníze ukládá a čerpá je až skutečně v době, kdy je uživatel utratí (přihodí a utratí tak nakoupený kredit). Dobře víme, že příchozí peníze za kredit jsou závazek vůči našim uživatelům, který nelze zneužívat a platit si z něj například reklamní kampaně pro získání nových uživatelů, výplaty odměn majitelů nebo zaměstnanců společnosti. 

Mnohé konkurenční společnosti se ale takto nechovají. Jakmile uživatel pošle peníze za kredit, bere společnost, že jsou její a může si s nimi dělat, co se jí zachce. V zahraničí je známo mnoho případů, kdy obdobné internetové aukce (jejich provozovatelé) používali peníze za kredit na platby reklamních kampaní, na své velmi nadstandardní výplaty, luxusní sídla společností apod. Nebylo pak divu, že společnost za pár měsíců zkrachovala a nikdo z uživatelů neviděl zpět ani jedno Euro.

Naše společnost se chová v tomto ohledu velmi zodpovědně a veškeré finanční prostředky, které nejsou utraceny ve formě kreditů, má zajištěny a odloženy stranou, aby nenastal obdobný problém. Všechny reklamní kampaně a další náklady na provoz společnosti jsou tedy hrazeny až z faktických výdělků, tedy finanční prostředky se z uložených zásob odčerpávají postupně, dle skutečných a nikoliv fiktivních zisků. Důkazem, že finanční prostředky čerpáme tak jak deklarujeme je i fakt, že naše společnost rostla o něco pomaleji, než některé konkurenční portály, ovšem díky své zodpovědnosti a přístupu k uživatelům postupně předehnala společnost Annaba Consulting Corp. konkurenci a dnes, po letech svého fungování, je dominantním hráčem na českém internetu.

4) Automatické střežení duplicitních registrací a ostatních pokusů o podvod

Jako první v ČR zavedlo InAu.cz střežení duplicitních účtů, tzn. hlídání, zda si některý z uživatelů nezakládá více než jeden účet. Jsme jediná aukce v ČR, která se takto důkladně střežením mnohonásobných registrací zabývá. Troufáme si říci, že máme natolik kvalitní a automatizovaný systém na bázi neuronových rovnic (systém, který se sám postupně učí – používáno v umělé inteligenci), že dokážeme v reálném čase zachytit 99,99% všech pokusů o podvod. Nebudeme tvrdit, že je systém natolik dokonalý, že odhalí zcela vše, ale vzhledem k tomu, že žádný z konkurenčních portálů, mimo jediné výjimky, se v ČR ke střežení podvodů automaticky nehlásí, jsme schopni s čistým svědomím prohlásit, že máme v tomto ohledu nejsofistikovanější systém v ČR.

Závěrem je k tomuto bodu nutno říci, že InAu.cz nemá zájem o registraci uživatelů, kteří mají tendence podvádět. Takové uživatele rádi přenecháme konkurenci. Pevně věříme, že chytrý uživatel ocení fakt, že se u nás prostě nepodvádí a pravidla se dodržují z obou stran. Veřejně deklarujeme, že podvodníky v systému InAu.cz nechceme a budeme proti nim i nadále bojovat!

5) Prodej pouze nového a originálního zboží se zárukou

Na InAu.cz se prodává pouze nové zboží, bez faktických a právních vad, se zárukou dle občanského (pro fyzické osoby) nebo obchodního (pro právnické osoby a fyzické osoby podnikatele) zákoníku. Zároveň si provozovatel InAu.cz, společnost Annaba Consulting Corp. zakládá na faktu, že veškeré zboží je kvalitní a značkové. Není cílem prodávat nekvalitní, nebo padělané zboží. To u nás prostě nehledejte!

6) Prodávané zboží je vždy ještě před zveřejněním aukce skladem přímo u nás

Máme vlastní 2 sklady, z nichž jeden (menší) je přímo na provozovně InAu.cz v Plzni. Zboží, které je zveřejňováno v aukcích, je již v době zveřejnění přímo skladem v jednom z našich skladů, nebo je v tu chvíli na cestě od našeho dodavatele. Výjimku tvoří nadrozměrné zboží (např. velké plazmové TV, Fatboye apod.), které je v době nasazení do aukce rezervováno pro InAu.cz přímo na skladu našeho dodavatele a po ukončení aukce je odesláno dodavatelem výherci.  Jedině tak můžeme uživatelům zajistit 100% garanci, že dostanou zboží, které v aukci vyhráli. Zároveň můžeme garantovat rychlé dodání a uživatel nemusí na své zboží čekat až 30 dnů, jak tomu v některých konkurenčních aukcích bývá. V našich dvou skladech se nachází zboží v celkové hodnotě přesahující 1 000 000 Kč.

7) Kvalitní zákaznický servis, rychlé a seriózní řešení reklamací, nadstandardní servis

InAu.cz si zakládá na „pro“zákaznickém přístupu a to v každém případě. Nabízíme uživatelům velmi podrobně a kvalitně popsanou NÁPOVĚDU systému. Dále máme pro všechny návštěvníky veřejné diskuzní fórum, které je volně přístupné nejen přihlášeným uživatelům, ale i běžným neregistrovaným čtenářům. Je potřeba podotknout, že z fóra nejsou mazány nepohodlné vzkazy, jak tomu u konkurence bývá. Jediné vzkazy, které jsou na fóru mazány, jsou takové, které mají vulgární podtext, nebo které napadají bezdůvodně ostatní uživatele.

Dalšími druhy komunikace se správci systému jsou možné pomocí ICQ, kde jsou problémy řešeny v reálném čase, nebo pomocí kontaktního formuláře, kde dostávají uživatelé odpovědi na své dotazy v nejkratším možném čase. Zpravidla jsou zákaznické dotazy řešeny ve všední dny do 4 hodin a o víkendech do 24 hodin. Čas garantovaný pro odpověď je 48 hodin, což neplatí pro problémy s řešením duplicitních registrací, u kterých je garantovaný čas odpovědi 72 hodin.

Řešení reklamací je faktor, který mnohdy uživatelé opomíjejí. Jistě se shodneme, že jsou všechny strany rády, když reklamace není žádná, ale bohužel to nemůže nikdo zaručit na 100%. Pokud budete zboží nakupovat u nás, máte jistotu, že bude reklamace řešena v nejkratším možném termínu. Naší praxí je, že pokud je závada zřejmá na první pohled a je zároveň zřejmé, že ji nezpůsobil uživatel, zboží automaticky vyměňujeme za nové. Pokud je v tu chvíli na jednom z našich skladů, je reklamace vyžízena takřka ihned. Pokud není skladem, je zboží objednáno nové. V případě, že reklamace není na první pohled zcela jasná, nebo výrobce reklamace vyhodnocuje pokaždé individuálně, je zboží zasláno standardním způsobem k dodavateli. Naši dodavatelé jsou buď přímo výrobci či dovozci zboží nebo kvalitní velkoobchody. Díky zmíněnému jsou reklamace řešeny zpravidla během několika dnů a nestává se, že by dodavatel záměrně zadržoval zboží zákonnou lhůtu 30 dnů, jak tomu bývá u některých obchodníků zvykem. U komplikovaných nebo déle trvajících reklamací dostávají naši uživatelé drobné dárky jako odškodné za delší čekací lhůtu, která je ovšem vždy kratší, než zákonná lhůta 30 dnů.

Pokud budeme představovat naše kvality, musíme zmínit i nadstandardní servis služeb pro uživatele. Přinášíme našim uživatelům mnoho prvků, které jinde nenajdou. Jako příklad uvedeme, že u nás si můžete nastavit, zda chcete být informováni e-mailem a nebo rovnou SMS zprávou na Váš mobilní telefon a to takřka o čemkoliv - výhra v aukci, připsání kreditu a nebo třeba informace o vyexpedování výhry + číslo zásilky a informace, kde ji sledovat on-line. Mailem Vám zase zasíláme buďto denní nabídku aukcí (které aukce končí v daný den), nebo týdenní nabídku aukcí (grafický výpis aukcí na následující týden). Nyní připravujeme i sekci "oblíbené aukce", která bude mít možnost zasílání informací e-mailem a nebo SMSkou, že za několik hodin bude končit aukce, kterou jste si zadal(a) do sledování. Nedostatek poskytnutých informací u nás prostě není!

8) Vysoká důvěryhodnost celého systému

Ač je na mnohých internetových diskuzích probíráno, že aukce našeho typu jsou jeden velký podvod, dále že se vyskytují v aukcích nastrčení uživatelé, nebo že se vyskytují naprogramovaní roboti, není ani jedno z těchto podezření vedeno proti InAu.cz.

Společnost Annaba Consulting Corp. pracuje od začátku svého provozování internetové aukce InAu.cz na přesvědčování uživatelů, že se nic takového neděje. Jako první jsme v ČR zavedli fotogalerii výherců, kdy mají výherci aukcí možnost se s výrobky z vyhraných aukcí vyfotit a za zveřejnění fotek na InAu.cz dostávají odměny. Tento nápad od nás postupem času převzaly desítky českých aukcí, ovšem je potřeba poukázat i na fakt, že mít fotky je věcí jednou, ale jejich počet je věc druhá. Na InAu.cz dosahujeme velmi vysokého poměru „vyfocených uživatelů“ k „celkovému počtu aukcí“. V současné době máme asi 30% všech výherců vyfocených a zveřejněních na www.InAu.cz. Toto procento se může zdát velmi malé, ale je nejvyšší v ČR. Ani konkurenční aukce, která se nazývá samolibě „českou jedničkou“, nemá poměr fotografií vyšší. I přesto, že prodala zboží za více než 60 milionů korun, tak má cca 4% vyfocených uživatelů se svojí výhrou. O ostatních aukcích, kde se pohybuje procentuální poměr vyfocených uživatelů k ukončeným aukcím v řádech desetin nebo dokonce setim procent, není snad ani potřeba se vyjadřovat.

Systém InAu.cz ovšem nepracuje na své důvěryhodnosti sám. Na podnět jedné uživatelky byl celý systém prověřen Českou obchodní inspekcí (kontrolní protokol je zveřejněn pod odkazem na úvodní stránce), dále jsme členy Asociace pro elektronickou komerci a v neposlední řadě provozujeme i veřejné fórum, které je volně přístupné všem (i neregistrovaným) čtenářům bez cenzury.

InAu.cz je i nejoblíbenější českou aukcí na Facebook.com. Dne 7.července 2010 jsme přesáhli magickou hranici 5 000 fanoušků na facebook.com, čímž jsme jasně ukázali nejen konkurenci, ale i ostatním lidem, že jsme nejoblíbenější aukcí v zemi. Pro srovnání můžeme uvést, že druhá nejoblíbenější aukce, které se mimochodem nazývá samolibě "českou jedničkou", má necelou polovinu fanoušků, konkrétně ke dni 8.11.2012 celých 2 325 fanoušků. Zhodnoťte sami, kdo je a není jedničkou.

V současné době pracuje společnost Annaba Consulting Corp. na splnění podmínek pro udělení certifikace prvního řádu, tzv. Certifikovaný obchod I. řádu.  Tuto certifikaci uděluje APEK. Předpokládaný termín dokončení je květen 2013.

9) Možnost KUP TEĎ – uživatel neprodělá

Systém InAu.cz nabízí možnost KUP TEĎ, což v praxi znamená, že pokud uživatel přihazuje do aukce a utratí v aukci větší počet kreditů, má možnost si cenu kreditů odečíst od běžné ceny produktu a zakoupit produkt za běžnou cenu, která je snížena o hodnotu kreditu v aukci použitého. Stručně řečeno: Uživatel, který zboží opravdu chce, si koupí produkt buď levně v aukci, nebo ho koupí za běžnou cenu jako v internetovém obchodě. Minimalizuje se tak riziko prodělku!

10) Pravidelné aukce a odměny pro uživatele

InAu.cz se svých uživatelů velmi váží a snaží se jim v rámci možností přinášet různé akce. Pokud máme jmenovat, tak například: bonusy k nákupu kreditů (50-100% navíc), odměny za to, že nám fandí uživatelé na Facebook.com, dárky k nákupu kreditů (trika, neocube, myši atd.), bonus za doporučení přátelům a mnoho dalších akcí.

11) Úvodní bonus

Pokud se registrujete jako nový uživatel na InAu.cz, dostanete automaticky k prvnímu nákupu kreditů 10% kreditu navíc zcela zdarma (neplatí pro SMS nákup kreditu).

12) Aukce pro nováčky

Provozovatel InAu.cz myslí i na uživatele, jež nejsou tak zkušení. Pravidelně tedy vystavuje tzv. „aukce pro nováčky“, kterých se mohou účastnit pouze uživatelé, kteří zatím nevyhráli žádnou aukci a nemají tedy tolik zkušeností.

13) Nemáme termín propadnutí kreditu

Byli jsme doslova šokováni, když jsme zjistili, že některé konkurenční servery určují délku platnosti kreditu. Pokud u konkurence neutratíte kredit do šesti měsíců, automaticky o něj přijdete. To jako provozovatelé InAu.cz hodnotíme jako drzost a podraz vůči uživatelům. Takto doslova podlé jednání u nás nehledejte! Jak bylo již zmíněno v bodu 10, našich uživatelů si velmi vážíme a podrazy na ně neděláme. Termín propadnutí kreditu u nás prostě nenajdete!

14) Stále doplňování nového a sezónního zboží

Dbáme na to, aby se objevovali pravidelně nové a nové produkty. Dražit stále to samé není zábava a stálé uživatele takové zboží již ani nezajímá. Dále dbáme na to, aby se objevovali správné produkty ve správný čas, tedy sezónní zboží v době, kdy ho nejvíce chcete a ne bazén v zimě, nebo naopak lyže v létě.

15) Deset možností, jak platit za vyhrané zboží nebo nakupovat kredit

V rámci systematického zkvalitňování našich služeb a zlepšování servisu našim uživatelům jsme postupně do systému InAu.cz implementovali 10 nejpoužívanějších platebních možností v ČR. Pokud budeme jmenovat tak: bankovní převod, superCASH, hotovostní vklad ve Fio Bank a.s., dobírka (pro vyhrané zboží) a Premium SMS (pro nákup kreditu).

Díky velkému množství platebních kanálů určitě nebudete mít problém nakoupit kredit nebo uhradit své zboží, aby vám brzy přišlo.

InAu - Nová éra online nakupování

Ikona aukce