InAu

Nápověda

Obsah nápovědy:


1) Všeobecné informace, aneb jsem zde poprvé
  a) Co je InAu.cz a jak funguje?
  b) Platí se za uživatelský účet něco? Kolik stojí registrace?
  c) Kdy je otevřeno?
  d) Kdy se mohu účastnit aukce a přihazovat?
  e) Jaká je záruka na zboží?
  f) Na koho se můžu obrátit v případě vady zboží v záruční době?
  g) Mohu vrátit produkt, který jsem zakoupil?
2) Aukce
  a) Jaká je výsledná cena?
  b) Jak dlouho trvá aukce a o kolik se prodlužuje?
  c) Jaký čas je pro aukce platný?
  d) Jaké jsou druhy aukcí?
  e) Jak poznám druh aukce?
  f) Jaký je limit vyhraných aukcí?
  g) Jak funguje přihazování?
3) Přihazovací automat
  a) Co je to přihazovací automat?
  b) Kde mohu nastavit přihazovací automat?
  c) Když nastavím automat, mohu se odhlásit?
  d) Jak poznám, že je automat opravdu nastaven?
  e) Kdy a jak se ukončí přihazovací automat?
4) Kredit
  a) K čemu kredit slouží?
  b) Jak a kde mohu koupit kredit pro přihazování?
  c) Kolik kredit stojí?
  d) Kdy se mi připíše kredit?
  e) Kde zjistím kolik a za co jsem utratil?
  f) Lze kredit převádět nebo prodávat?
5) Platba a doprava
  a) Právě jsem vyhrál aukci, co dál?
  b) Jak dlouho trvá zaslání zboží?
  c) Vyhrál(a) jsem více aukcí, lze je zaslat najednou?
6) Termíny
  a) Jaké termíny bych měl dodržet u zboží?
  b) Jaké termíny dodržovat pro svůj účet?
7) Ostatní
  a) Mám zablokovaný účet, proč?
  b) Faktura - kde ji najdu?
  c) Mohu mít více uživatelských účtů?
  d) Nepamatuji si heslo, jak ho získat?

 


1) Všeobecné informace, aneb jsem zde poprvé

Co je InAu.cz a jak funguje?

Systém InAu.cz je aukční systém, který přináší nový internetový způsob nakupování. Uživatelé, kteří se registrují, zakoupí tzv. kredit. Díky nakoupenému kreditu se mohou účastnit aukcí. Za každé jejich přihození se z jejich účtu odečte jeden kredit a uživatel se tak stává se prozatimním výhercem aukce. Každá aukce má nastaven minimální čas trvání. Pokud dojde k příhozu v posledních 30 sekundách aukce, čas aukce se prodlouží znovu na 30 sekund. Aukce probíhá do doby, než vyprší čas pro aukci, tedy když již nikdo nepřihodí a vyprší čas aukce. Pak se z prozatimního výherce stává finální výherce, který má nárok zboží za vydraženou cenu (koncovou cenu v aukci) zakoupit.


Platí se za uživatelský účet něco? Kolik stojí registrace?

Stejně jako registrace je vlastnictní uživatelského účtu zcela ZDARMA.


Kdy je otevřeno?

InAu.cz je otevřeno každý den a to od 8:00 do 24:00 hodin. V tomto čase je možné přihazovat na uvedené aukce a zároveň se u každé aukce odpočítává čas do konce. V době od 00:00 do 8:00 hodin se aukce pozastavují, tzn. neodečítá se jejich čas do konce a zároveň není možné v aukcích přihazovat.

 

Kdy se mohu účastnit aukce a přihazovat?

Přihazovat může registrovaný uživatel, který nakoupí kredit pro příhozy. Pokud tyto podmínky splňuje, je možno přihazovat na probíhající aukce v době od 8:00 do 24:00, tedy když má InAu.cz "otevřeno".


Jaká je záruka na zboží?

Záruka na zboží je standardní jako v běžných obchodech 24 měsíců od data prodeje (platí pro fyzické osoby). Pro podnikatelské subjekty a firmy je záruka 12 měsíců (pokud neuvádí výrobce jinak). Pro případnou reklamaci je potřeba předložit fakturu za zboží.
 

Na koho se mám obrátit v případě vady zboží v záruční lhůtě?

V tomto případě doporučujeme pro urychlení vyřízení reklamace odeslat výrobek přímo výrobci/dovozci daného produktu společně s fakturou od InAu.cz. Tímto krokem se InAu.cz nesnaží vyhýbat povinnostem s plněním záručních podmínek, ale radí uživatelům, jak ušetřit čas a prostředky.

Pokud uživatelé nechtějí nebo nemohou z jakéhokoliv důvodu odeslat zboží na reklamaci přímo výrobci/dovozci, nechť ho zašlou na adresu provozovatele InAu.cz, který reklamaci vyřídí. V případě dotazu na servisní či reklamační pracoviště pro daný produkt rád poskytne kontakt a další informace zákaznický servis InAu.cz.


Mohu vrátit produkt, který jsem zakoupil?

Ano, jako kupující máte právo na vrácení zboží bez udání důvodu a to do 14 dnů od doručení. Takové zboží ovšem musí být nepoužité, v originálním neporušeném obalu a nejevit žádné známky opotřebení. Pokud tyto podmínky zboží splňuje, nestojí nic v cestě navrácení zboží prodejci (tedy InAu.cz) a následuje navrácení částky, která byla za zboží zaplacena, provozovatelem InAu.cz na bankovní účet.

 

2) Aukce

Jaká je výsledná cena?

Výsledná cena je tvořena pouze návrhy jednotlivých uživatelů. Každý návrh jednotlivého uživatele znamená navýšení ceny v aukci o 1 Kč, což neplatí u tzv. HALÉŘOVÉ AUKCE, kde se každým příhozem zvýší cena o 0,01 Kč a také u akce s označením PEVNÁ CENA u níž je výsledná cena předem daná a příhozy se již nenavyšuje.


Jak dlouho trvá aukce a o kolik se prodlužuje?

Každá aukce má správcem systému nastavený minimální čas. Ten se odpočítá přímo v aukci. Délka prodloužení aukce se řídí její aktuální cenou. Pokud je cena v aukci nižší než 10% běžné maloobchodní ceny, prodlouží se každým příhozem v čase kratším než 30 sekund o 30 sekund. Pokud je cena zboží v aukci v rozmezí 10%-25%, prodlužuje se každým příhozem o 20 sekund a při ceně nad 25% se navyšuje každým příhozem o 10 sekund. To neplatí pro MINUTOVOU AUKCI, kde se za každé ceny prodlužuje čas pouze na 1 minutu.


Jaký čas je pro aukce platný?

Aukce se řídí centrálním časem, který udává server InAu.cz. Pro pohodlí našich uživatelů se tento čas zobrazuje v hlavičce každé stránky. Pokud je čas ČERNOU barvou, je s naším serverem synchronizovaný a žádná aukce by Vám tedy neměla utéct díky tomu, že se vám nepovede v poslední chvíli přihodit. Pokud ovšem má barvu ČERVENOU, není čas se serverem synchronizován a nemusí být zcela přesný. Stává se tak většinou při odpojení vašeho počítače od sítě internet nebo při špatném připojení. Pro opětovnou synchronizaci času se serverem je pak nutné obnovit vaší stránku v prohlížeči (stiskněte klávesu F5).


Jaké jsou druhy aukce?

Systém InAu.cz nabízí několik druhů aukcí: Standardní aukce, Haléřová aukce, Pevné cena, Klik aukce, Minutová aukce a Aukce pro nováčky.

- Standardní aukce: Prodlužuje se v závislosti na aktuální ceně produktu na 30, 20 nebo 10 sekund.

- Rychlá aukce: Prodlužuje se při příhozu na 15 sekund.

- Minutová aukce: Prodlužuje se při příhozu na 1 minutu.

- Tříminutová aukce: Prodlužuje se při příhozu na 3 minutu.

- Pětiminutová aukce: Prodlužuje se při příhozu na 5 minutu.

- Desetiminutová aukce: Prodlužuje se při příhozu na 10 minutu.

- Haléřová aukce: Cena zboží se každým příhozem zvyšuje o 0,01 Kč.

- Desetihaléřová aukce: Cena zboží se každým příhozem zvyšuje o 0,1 Kč.

- Korunová aukce: Cena zboží se každým příhozem zvyšuje o 1 Kč.

- Pevná cena: Cena zboží je předem daná a příhozy se již nenavyšuje.

- Klik aukce: Je možno přihazovat pouze ručními příhozy, přihazovací automat je zakázán.

- Poměrová aukce: Při ručním příhozu se z uživatelského konta odečte 1 kredit, při příhozu automatem se odečtou 2 kredity.

- Aukce pro nováčky: Mohou přihazovat pouze uživatelé, kteří dosud žádnou aukci nevyhráli.

- Druhý neprohrává: Druhý nejvýše přihazující dostane po ukončení aukce 50% utraceného kreditu zpět.

- Anonymní aukce: U posledních pěti příhozů se nezobrazuje uživatelské jméno přihazujícího.

- Omezený počet příhozů: V aukci je možno učinit maximálně 100 přihozů.

- Bez KUP TEĎ: Neni možno použít volbu KUP TEĎ.

- Umožněno KUP TEĎ: Je možno použít volbu KUP ŤEĎ

- Zamykací aukce: Po 1000 příhozech se již do aukce nemůže připojit uživatel, který neprovedl do doby uzamčení alespoň 5 příhozů. 

Jak poznám druh aukce?

Druh aukce lze poznat pomocí ikon, které najdete přímo na stránce aukce a na úvodní stránce (v horním výpisu) přímo v pravém horním rohu aukce. Při najetí kurzorem myši na jednotlivé ikony se vám zobrazí jejich význam. Pokud není u aukce žádná ikona, znamená to, že se jedná o Standardní aukci. Pokud hledáte druh aukce na úvodní stránce v pravém dolním sloupci, tak najdete textově napsaný druh aukce pod stručným popisem výrobku. Pokud se v této části nic nenachází, jedná se taktéž o Standardní aukci.

Význam a vzhled ikon:


 

Standardní aukce
Rychlá aukce
Minutová aukce
Tříminutová aukce
Pětiminutová aukce
Desetiminutová aukce
Haléřová aukce
Desetihaléřová aukce
Korunová aukce
Pevná cena
Klik aukce
Poměrová aukce
Aukce pro nováčky
Druhý neprohrává
Anonymní aukce
Omezený počet příhozů
Bez KUP TEĎ
Umožněno KUP TEĎ
Zamykací aukce

 

Jaký je limit vyhraných aukcí?

InAu.cz omezuje počet vyhraných aukcí - je možno vyhrát až 3 aukce za uplynulých 7 dnů. Pokud je tato kvóta uživatelem naplněna, není mu již dále povoleno přihazovat a účastnit se aukcí. Jakmile uběhne lhůta 7 dnů od první vyhrané aukce (ze 3 aukcí v daném týdnu), je možno znovu dále obchodovat.


Jak funguje přihazování?

Nejprve musí uživatel zakoupit kredit, který používá pro účastnění se v aukcích. Po jeho připsání na účtu již uživateli nic nebrání zapojit se do aukce. Každým přihozením libivolného uživatele se navýší cena produktu o 1 Kč, to neplatí u Haléřové aukce, kde se cena zvyšuje o 0,01 Kč a u aukce Pevná cena, kde se příhozem již cena nezvyšuje. Zároveň se za každý provedený příhoz odečte z jeho účtu 1 kredit. Po ukončení aukce není kredit navrácen na uživatelský účet. 
Při provedení příhozu se zároveň prodlouží čas aukce (blíže popsáno výše v bodu "Jak dlouho trvá aukce a o kolik se prodlužuje?").


3) Přihazovací automat

Co je to přihazovací automat?

Přihazovací automat je komfortní nástroj pro naše uživatele. Nechcete sedět u PC několik hodin a klikat pro přihození v aukci? Chcete mít jistotu, že vždy přehodíte konkurenta v posledních sekundách? Pak je Přihazovací automat pro Vás to pravé! Nastavíte si buďto cenu od - do které chcete v aukci přihazovat a nebo jen počet kreditů a automat za vás pak přihazuje, přesně dle vašeho přání. Činí tak vždy v období 10 sekund před koncem aukce (standardně v čase 1 sekunda před koncem) a to když nejste v danou dobu výhercem. Nestane se vám tedy, že byste promeškali příhoz v poslední vteřině! Zároveň se nemusíte o nic starat, nechat vše na Automatu a věnovat se jakékoliv jiné činnosti.


Kde mohu nastavit přihazovací automat?

 

Přihazovací automat nastavíte jako přihlášený uživatel v každé aukci, která probíhá. Pole pro nastavení automatu najdete v horní části levého sloupce. Jak již bylo zmíněno v předchozím bodu, nastavujete jednoduše kritéria buďto od ceny - do ceny, tzn. od jaké ceny má začít přihazovat a do jaké ceny má maximálně přihazovat, nebo nastavíte jednoduše maximální počet kreditů, který jste ochotni pro aukci použít. Automat se pak o vše postará za Vás. Možnosti ceny a počtu kreditů je možno v nastavení libovolně kombinovat - pokud je nastavení možno přijmout (je uskutečnitelné), systém takový automat nastaví.


 

Když nastavím automat, mohu se odhlásit?

Pokud je Vás automat nastaven, můžete se klidně odhlásit, anebo dělat cokoliv jiného a nevěnovat se InAu.cz. Automat nepotřebuje, aby byl uživatel přihlášen nebo dokonce aukci sledoval.


Jak poznám, že je automat opravdu nastaven?

 

-> Pokud je nastaven automat, vypadá pole automatu takto, tedy obsahuje položky OD (a pokud je nastaveno tak i DO), počet příhozů, které zbývají (nejsou zatím vyčerpány) a tlačítko DEAKTIVOVAT - to pro zrušení automatu. 
-> Pokud automat není nastaven, vypadá pole takto a je možno zadat libovolná kritéria.

 

Kdy a jak se ukončí přihazovací automat?

Přihazovací automat se ukončí buďto:
1) ručním ukončením uživatele - nevyužitý kredit se vám vrátí na účet
2) ukončením aukce (jste výherce) - nevyužitý kredit se vám vrátí na účet
3) vyčerpáním kreditů - automaticky se ukončí při vyčerpání rezervovaných kreditů
4) dosažením maximální ceny - automaticky se ukončí při dosažení maximální ceny  - pokud při dosažení maximální ceny zbývají v automatu nějaké nevyužité kredity, jsou převedeny automaticky zpět na uživatelský účet

4) Kredit

K čemu kredit slouží?

Kredit je používán pro přihazování v aukcích. Každým příhozem, který v aukci učiníte, je odečten z Vašeho účtu jeden kredit.  
 

Jak a kde mohu koupit kredit pro přihazování?

Kredit může zakoupit každý registrovaný uživatel InAu.cz. Zakoupení se provede v sekci Můj účet -> Účet -> Koupit kredit. Uživatel má na výběr z několika balíčků kreditů od 10 kreditů do 500 kreditů. Při odběru většího množství získáváte až 12% kreditu navíc zcela ZDARMA!

Zaplacení kreditu je v současné době možné bankovním převodem, SMS platbou, nebo přes terminál Sazky (SuperCASH). Žádný z druhů platby za kredit není zpoplatněný manipulačním poplatkem, proto si můžete vybrat pro vás nejvýhodnější a nejpohodlnější druh platby.


Kolik kredit stojí?

Základní cena jednoho kreditu je stanovena na 10 Kč. Cena je pevně daná a není možno ji upravovat nebo jinak smlouvat. Při nákupech větších objemů kreditů je poskytován uživatelům bonus a to až do výše 12% kreditu zdarma. Ceník kreditu najdete na adrese: http://www.inau.cz/dokumenty/cenik-kreditu-a-sluzeb.xhtml 
 

Kdy se mi připíše kredit?

Kredit je připisován uživateli automaticky během několika sekund po identifikaci platby. Tedy u plateb on-line je kredit přičten hned po potvrzení platbní bránou o uskutečnění převodu. U plateb superCASH (terminály SAZKA) je garantováno potvrzení platby do 10 minut od její úhrady na terminálu Sazky. U bankovního převodu se kredit připisuje až tehdy, kdy dorazí finanční obnos na účet InAu.cz! U bankovního převodu je důležité správné uvedení VARIABILNÍHO SYMBOLU - pokud ho neuvedete vůbec nebo ho uvedete špatně, nemůže dojít k připsání částky na Váš účet, protože není identifikována. Bankovní převod trvá 1-2 pracovní dny - je nutné s tímto zpožděním počítat!


Kde zjistím kolik a za co jsem utratil?

Každý uživatel najde v sekci Můj účet -> Účet -> Přehled kreditů přesný seznam pohybů na svém kreditním účtu a to s těmito údaji: datem, časem, účelem a počtem kreditů.  


Lze kredit převádět nebo prodávat?

Kredit nelze převádět jiným uživatelům. Zároveň je zakázán prodej účtu s kredity nebo prodej kreditů uživateli! Kredit je možno používat pouze pro příhozy v aukcích na InAu.cz.

 

5) Platba a doprava - co dělat po výhře

Právě jsem vyhrál aukci, co dál?

Poté co vyhrajete aukci, máte v sekci Můj účet povinost do 14ti dnů od ukončení aukce zvolit způsob dopravy a platby za zboží. Pokud tak neučiníte, učiní za Vás po 14 dnech správce systému a proti takovému výběru dopravy a platby pak není odvolání.

Pokud vyberete dobírku, bude vám zboží odesláno následující expediční den zvolenou přepravní společností. Pokud budete volit on-line platbu nebo platbu na bankovní účet, bude vyčkáno na vaši platbu a po jejím potvrzení bude zboží následující expediční den odesláno. Při výběru osobního odběru je možný odběr i ihned - standardní doba pro osobní odběr je uvedena v sekci KONTAKT.
 

Jak dlouho trvá zaslání zboží?

Narozdíl od běžných e-shopů máme zboží skladem již v době aukce! Díky tomu nemusíte na zboží čekat týdny! Expedici garantujeme do 5 pracovních dnů od potvrzení platby za zboží. Standardně expedujeme 1x týdně v úterý, ale garanci držíme zatím stále pouze do 5 pracovních dnů od obdržení platby.

Po expedici Obchodním balíkem České pošty je zásilka doručena druhý pracovní den. U PPL je dodání do 24 hodin kdekoliv v ČR.

V případě žádosti o zaslání na Slovensko je diba zaslání 2-4 pracovní dny v závislosti na zvoleném druhu dopravy. Na Slovensko se nezasílá na dobírku!


Vyhrál(a) jsem více aukcí, lze je zaslat najednou?

Pokud vyhrajete více jak jednu aukci a nechcete platit vícekrát poštovné, lze poštovné spojit. Spojení je možno provést ovšem pouze u produktů, které zatím nebyly uhrazeny! Pokud je již některý z produktů uhrazen, nelze spojení zásilek nárokovat.

Postup pro společné zaslání: Vyberte způsob dopravy a platby u jednotlivých produktů. Zboží zatím neplaťte. Kontaktujte  zákaznický servis s požadavkem na spojení zásilek. Správce systému provede spojení a vyzve vás k jednotné platbě za zboží, poté můžete podle nových údajů platbu uhradit. Hradíte vše pouze jako jednu platbu dohromady! Po uhrazení platby bude všechno zboží zasláno.

Upozornění: Spojení zásilek je možné pouze v případě, že charakter zboží společné zaslání splňuje. Pokud není možné zboží společně zaslat, nebude spojení dopravy a platby provedeno. O způsobilosti společného zaslání rozhoduje výhradně správce InAu.cz a není možné takové rozhodnutí zpochybňovat. V případě spojení je účtováno poštovné dle váhového a rozměrového charakteru všech produktů včetně balení dohromady a může být připočítán poplatek za balné, který se u samostatných produktů neúčtuje.

 

6) Termíny

Jaké termíny bych měl dodržet u zboží?

V případě výhry zboží v aukci je potřeba dodržovat termíny, které nejsou nijak tvrdě nastaveny. Po výhře je uživatel povinen do 14 dnů vybrat druh dopravy a platby. Po výběru platby je uživatel povinen uhradit platbu za zboží do data, které je uvedeno jako datum splatnosti! Pokud není zboží včas uhrazeno, je provozovatel oprávněn odstoupit od kupní smlouvy na zboží.

POZOR - U plateb bankovním převodem je potřeba počítat, že v den splatnosti již musí být finanční částka na účtu provozovatele InAu.cz!

V případě osobního odběru je potřeba dodržet termín 14 dnů od výběru dopravy. Pokud tak neučiníte, je oprávněn Vám provozovatel InAu.cz účtovat skladovací poplatek za zboží dle platného ceníku. Pokud není zboží vyzvednuto do 30 dnů od výběru osobního odběru, je automaticky odstoupeno provozovatelem od kupní smlouvy.


Jaké termíny dodržovat pro svůj účet?

Uživatel by se měl přihlásit na svůj uživatelský účet minimálně 1x za 365 dnů. Pokud nedojde za posledních 365 dnů k přihlášení, je uživatelský účet automaticky zrušen a to bez náhrady.


7) Ostatní

Mám zablokovaný účet, proč?

Při blokaci účtu je pokaždé uveden důvod blokace. Ten se uživateli zobrazuje při neúspěšném přihlášení tučným nápisem. Pokud o důvodu blokace pochybujete, kontaktujte zákaznický servis.


Faktura - kde ji najdu?

Na všechno zboží (včetně kreditu) je na InAu.cz vystavován daňový doklad. Kompletní seznam Vašich plateb provedených na InAu.cz (za kredit, vyhrané aukce aj.) najdete v sekci Můj účet -> Účet -> Přehled plateb. V této sekci najdete podle data seřezeny všechny platby a faktury (daňové doklady) k těmto platbám.

Faktury jsou od InAu.cz dodávány pouze v elektronické podobě. Jedinou výjimkou je faktura za nákup kreditu, kterou je možno si objednat zaslat poštou za daný příplatek.


Mohu mít více uživatelských účtů?

Registrace více účtů jedním uživatelem je striktně zakázána. Pokud někdo registruje více než jeden uživatelský účet, je vystaven riziku blokace všech svých účtů a to bez nároku na jakoukoliv náhradu, případně nezíská vyhrané zboží.


Nepamatuji si heslo, jak ho získat?

Pokud zapomenete heslo, nic se neděje. Po prvním neúspěšném přihlášení se Vám zobrazí stránka, na které najdete odkaz "průvodce změnou hesla". Zde již zadáte pouze svůj registrační e-mail a další postup se dočtete v zaslaném e-mailu.

 

Máte další dotazy? Zeptejte se nás na ně! Použijte náš kontaktní formulář.

Aukce partnerských portálů
Ikona aukce